Иновацијом проширили производни асортиман

Пројектни тим Фабрике алатних машина Нови Јелшинград из Бањалуке има вишедеценијску традицију у металској индустрији и препознао је идеју развијања нумеричке машине за угаоно савијање лимова, која ће обезбиједити једноставну употребу, пораст капацитета и серијску производњу. Идеја је преточена у пројекат пројектовања и производње CNC хидрауличне синхро пресе за угаоно савијање лимова који је подржао Challenge фонд.

“Реализацијом овог веома важног пројекта проширили смо производни асортиман. Очекујемо раст продаје, повећање обима производње и нова запошљавања. С обзиром да се ради о технолошки врло напредном производу, очекујемо и излазак на нова тржишта. Током реализације пројекта запослена су три нова радника. Нови производ оријентисан је прије свега на мала И средња предузећа што ће убрзати развој предузетништва и запошљавање свих категорија становништва“, појашњавају у компанији.

Захвални су донатору на подршци без које би било тешко реализовати овакве пројекте.

„Економија Босне и Херцеговине још се није опоравила од добро познатих дешавања, имамо и велику миграцију становништва, па је финансирање развојних пројеката и улагање у нову опрему отежано. Захвални смо донатор и желимо охрабрити и остале донаторе да слиједе пут фонда какав је C2C”, кажу у Новом Јелшинграду.

Иначе, ова фабрика присутна је на тржишту више од 80 година. Специјализовала се за производњу алатних машина за обраду метала. Осим основног производног програма, Нови Јелшинград пружа услуге израде различитих дијелова у области машиноградње у земљама региона али и Аустрије, Њемачке, Француске и Норвешке, што их чини доминантно извозно оријентисаним предузећем. Запошљавају кадрове из различитих области, који су гарант препознатљивог квалитета, те највиших стандарда корпоративног управљања гдје је еколошка и друштвена одговорност приоритет.

Захваљујући средствима Шведске агенције за међународни развој и сарадњуСида/Амбасаде Шведске у Босни и Херцеговини успостављен је Challenge to Change, C2C, програм. Пројекат проводе Сарајевска регионална развојна агенција СЕРДА и Развојна агенција Републике Српске-РАРС. Партнер у пројекту је и Регион Остерготланд, Источна Шведска. Главни циљ пројекта је јачање привредног развоја у БиХ, као и сарадње Шведске и БиХ.

jelsingrad-3 jelsingrad-5 jelsingrad-6